M274.003

ZPĚTHISTORIE VOZUZÁKLADNÍ ÚDAJEKONSTRUKCERÁM-PODVOZKYDIESELNAFTA-OLEJ-VODATRAKCE-ELEKTROMRTVÝ MUŽ |


PROJEKT


  Úvod


  Vážení příznivci drážní techniky, chtěli bychom Vás seznámit s motorovým vozem M274.003 vyrobeným v roce 1934. Železniční společnosti na našem území provozovaly před druhou světovou válkou přes 500 motorových vozů různých typů, z nichž jsou v současné době v provozuschopném stavu pouze dva - jeden na Moravě a jeden na Slovensku.
  Náš vůz M274.003 je nyní bohužel ve stavu na němž se podepsal provoz, přestavba na obytný vůz a pak zejména zub času při jeho velmi dlouhém odstavení.
  V jednotlivých stránkách tohoto webu se dozvíte informace o řadě M274.0 a zejména o naší "Trojce". Stránky popisují technické řešení těchto vozů a je zde vysvětleno i fungování jednotlivých částí. Dále zde naleznete řadu fotografií a nákresů. Podrobněji je popsán a zfotodokumentován postup "reinkarnace" našeho vozu. Plánem je postupně vůz uvést do stavu co nejvíce se blížícího stavu po vyrobení. Řada komponentů se však nedochovala a tak je bude potřeba nahradit současnými, ale to bude provedeno vždy tak, abychom se přiblížili originálu technickým řešením či vzhledem.


  Hledáme sponzory či mecenáše.
  A proč podpořit zrovna nás?

  Prostředky můžete samozřejmě věnovat nějaké renomované humanitární organizaci, která na prezentovaný účel ve skutečnosti dá jen malý zlomek toho, co dostane a většina "padne" na jejich režii. Můžete také například podpořit nějaký spotovní klub, jehož hráči či funkcionáři Vám pak za odměnu udělají patřičnou, často však nepříliš příjemnou reklamu.
  Náš projekt je však naprosto transparentní. Každému, kdo jej podpoří bude kdykoliv na požádání přesně sděleno, kam byla investována každá koruna a každý kus materiálu. Veškerá podpora bude využita výhradně předem dohodnutým způsobem. Náš spolek nemá žádné placené funkcionáře nebo pracovníky, manažery či sekretářky. Nepořádáme rauty pro "vyvolené", nemáme služební auta, ani jinak zbytečně nemrháme prostředky.
  Uvítáme finanční nebo materiální podporu. Pomoci mohou i výrobní kapacity Vaší firmy. Podpořit můžete také opravu dalších našich vozidel. Všechna vozidla jsou naším majetkem, takže nepodporujete ani projekty vázané různými, často špatnými, nájemními smlouvami. Rádi Vám kdykoliv sdělíme aktuální i plánované potřeby materiálu a služeb.

  Máte-li zájem nám pomoci, kontaktujte nás prosím.
  Děkujeme Vám.